Authors

Autori deklaratsioon

m
Käesolevate veebilehtede visuaalsel disainimisel on kasutatud selliseid foto- ja videomaterjale, mis ei ole autori ( s.t. Marek-Lars Kruuseni ) enda looming. See tähendab seda, et foto- ja videomaterjalid on võetud erinevatelt interneti aadressidelt, mis on lubatud tasuta kasutamiseks ja/või mis on sisse ostetud spetsiaalselt antud kodulehe disainimise jaoks. Kasutatud foto- ja videomaterjalide allikaid näitame kohe allolevalt järgmiselt. Kuid kogu kirjanduslik sisu on autori ( s.t. Marek-Lars Kruuseni ) enda looming, milles ei ole kasutatud teiste autorite töid.
Kasutatud on teiste autorite foto- ja videomaterjali, kuid mõningatel juhtudel on fotosid muudetud ja videosid ümber monteeritud Marek-Lars Kruuseni poolt. Kordan: kasutatud on ainult selliseid foto- ja videomaterjale, mis on lubatud tasuta kasutamiseks ja/või mis on sisse ostetud spetsiaalselt antud kodulehe disainimise jaoks.
Absoluutselt kogu kirjanduslik sisu on autori ( s.t. Marek-Lars Kruuseni ) enda looming. Kirjandusliku sisu loomisele läheb autoril palju suurem resurss, kui veebilehe visuaalsele disainimisele. Seetõttu võibki antud veebilehe kirjandusliku sisu ja visuaalse sisu autorid olla erinevad ning kirjanduslik sisu on ka palju mahulisem kui veebilehe visuaalne maht. Foto- ja videomaterjalid ( veebidisain tervikuna ) illustreerib kogu antud kirjanduslikku sisu. Visuaalne disain on kirjandusliku sisu üheks heaks kunstiliseks väljenduseks. Näiteks muusikavideo on heliteose visuaalseks väljenduseks/dimensiooniks, mille korral võivad muusika ja video autorid olla erinevad. Näiteks filminduses esinevad väga palju erinevaid autoreid: lavastajad, monteerijad, eriefektikunstnikud, animaatorid, näitlejad jne.
See tähendab ka seda, et foto- ja videomaterjalide korral on kasutatud küll teiste autorite töid, kuid sellegipoolest on kogu veebilehe kompositsioon/montaaž/terviklikkus Marek-Lars Kruuseni looming. Selles mõttes on Marek-Lars Kruusen “filmikeeles” öelduna “lavastaja/rešisööri rollis”. Foto- ja videomaterjalid on enamasti võetud järgmistelt interneti aadressidelt:
www.pixabay.com
www.wallpaperflare.com
www.spacetelescope.org
www.youtube.com
Kui aga kasutatud foto- ja videomaterjalide autoritel tekivad siiski küsimused/probleemid nende materjalide kasutamise õiguste üle, siis on antud veebisaidi autoriga võimalik ühendust võtta aadressilt: univisioon@gmail.com.
Play Video

© 2021 UNIVISIOON Käesolev veebileht on Maailmataju ametlik veebisait